پرش به محتوا

بهترین زمان برای نوشیدن قهوه

  بهترین زمان برای نوشیدن قهوه چه زمانی است؟

  قهوه، نوشیدنی جذاب و جادویی است که عاشقان آن برای افزایش انرژی و هوشیاری، حس آرامش حتی برای کاهش وزن می‌نوشند اما در این مقاله، درباره بهترین زمان برای مصرف قهوه و مقدار آن صحبت خواهیم کرد. به شما خواهیم گفت چه زمانی بهترین وقت برای نوشیدن یک فنجان قهوه دیسترو است و چطور تاثیر این نوشیدنی را طولانی‌‌تر کنیم

  بهترین زمان برای نوشیدن قهوه
  بهترین زمان برای نوشیدن قهوه دیسترو

  مزایای این نوشیدنی بهشتی بر هیچ‌کس پنهان نیست. در بسیاری از پژوهش‌ها به اثبات فواید نوشیدن قهوه پرداختن و براساس یک فرا تحلیل، مشخص شده است نوشیدن قهوه می‌تواند باعث:

  • پیشگیری از بیماری پارکینسون
  • کاهش آسیب به کبد
  • کاهش ابتلا به سنگ کلیه و صفرا
  • کاهش ابتلا به بیماری نقرس
  • کاهش بیماری آلزایمر
  • افزایش انرژی و نشاط
  • جلوگیری از بیماری های قلبی و سکته

  زمان مناسب برای نوشیدن قهوه

  اکثر آدم‌ها می‌پندارند بهترین زمان نوشیدن یک فنجان قهوه اول صبح و بلافاصله بعد از بیدارشدن است در حالیکه این‌طور نیست. توصیه می‌شود، نوشیدن قهوه را یک ساعت بعد از بیدار شدن از خواب داشته باشید.

  طبق گفته آکادمی پزشکی خواب آمریکا، اثرات ناشی از کافئین در بدن حدود 3 الی 4 ساعت باقی می‌ماند، مطابق تحقیقات انجام شده در این زمینه، زمان از بین رفتن کامل اثرات کافئین در بدن حدود 12 ساعت خواهد بود. براساس توضیحات ارائه شده اگر بخواهیم برای مصرف قهوه زمان مناسبی را معرفی کنیم، با تصور اینکه زمان بیداری شما ساعت 06:30 الی 07:00 صبح باشد، برای وعده صبح، زمان 10:00 الی 11:00 صبح، برای وعده ظهر، ساعت 13:00 الی 14:00 و در نهایت برای نوشیدن قهوه در وعده عصر نیز ساعت 17:00 الی 18:00 توصیه می شود و در این زمان میزان کورتیزول در کمترین حالت خود قرار دارد. کورتیزول به عنوان هورمون استرس یا هوشیاری در نظر گرفته می‌شود، یادآور می‌شود این زمان ها برحسب ساعت بیداری شما متغییر هست.

  دیسترو نوشیدن قهوه قبل از خواب
  نوشیدن قهوه قبل از خواب

  نوشیدن قهوه قبل از خواب

  ترشح آدنوزین (Adenosine) موجب کاهش فعالیت بدن می‌شود و همین باعث احساس آرامش و حس خواب آلودگی در فرد ایجاد می‌کند. همانطور که توضیح داده شد بعد از مصرف قهوه ساعت‌ها آثار ناشی از کافئین در بدن باقی خواهد ماند. براساس واکنش متقابلی که کافئین با آدنوزین ایجاد می‌کند، موجب اخلال در سیستم خواب خواهد شد. در نتیجه ما مصرف قهوه را قبل از خواب به هیچ‌وجه توصیه نمی‌کنیم.

  نوشیدن قهوه در ورزش

  تحقیقات انجام شده در خصوص آثار ناشی از قهوه نشان می دهد، کافئین موجود در قهوه می تواند حس خستگی ناشی از ورزش را به تأخیر بیاندازد و موجب افزایش قدرت عضلانی ورزشکاران شود. البته نوشیدن قهوه بعد از ورزش هم در برخی ورزشکاران رایج هست، که برای تسکین خستگی یا درد ناشی از ورزش قهوه را مصرف می کنند. اگر به دنبال اثر بخشی قهوه در طول ورزش هستید، توصیه می شود یک فنجان قهوه دیسترو را 30 الی 60 دقیقه قبل از شروع ورزش مصرف نمایید.

  برای تهیه یک فنجان قهوه باکیفیت کافی است با ما همراه باشید.

  مشاهده محصولات

  برچسب‌ها:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *