پرش به محتوا

روش تهیه قهوه ترک طعم دار

  قهوه ترک طعم دار

  آیا تا به حال قهوه‌ طعم‌دار را امتحان کردید؟ چند سالی هست که قهوه جایگاه ویژه‌‌ای بین ایرانی‌ها پیدا کرده‌است. محال است قهوه‌خور حرفه‌ای باشی ولی درباره‌ی قهوه ترک طعم‌دار چیزی نشنیده باشی. حالا بهترین زمان است تا قهوه ترک متفاوتی برای خودت ترتیب بدی و از تجربه چشیدن آن برای دوستانت صحبت کنی پس همین حالا دست به کار شو.

  زمانی که از ترکیبات قهوه صحبت می‌کنیم، نوشیدنی‌هایی مثل شیر قهوه یا آیسد کافی و… توی ذهنمان می‌آید اما در این مقاله ترکیبات جدیدی با قهوه‌ ترک دیسترو به شما معرفی خواهیم کرد که لذت چشیدن، این نوشیدنی را چندین برابر می‌کند البته انتخاب قهوه مطلوب این لذت را واقعی‌تر می‌کند. قهوه دیسترو با اسیدیته ملایم با عطر و طعمی دلچسب در کنار دستانی ماهر ترکیبی بی‌نظیر است.

  برای درست کردن قهوه با طعم هل، دارچین و زعفران با ما همراه باشید.

  طرز تهیه قهوه ترک طعم دار
  طرز تهیه قهوه ترک طعم دار

  قهوه ترک زعفرانی

   پودر زعفران را به مقدار دلخواه با پودر قهوه ترک دیسترو قبل از عصاره گیری مخلوط کنید و بعد شروع به عصاره‌گیری کنید. (مقدار پیشنهادی 0.25 گرم پودر زعفران به ازای 15 گرم پودر قهوه ترک هست)

  برای یک فنجان قهوه ترک، آب را به ازای هر نفر (50 الی 70 سی سی، معادل یک فنجان قهوه خوریقهوه ترک طعم دار ) داخل ظرف جزوه یا همان ایبریک بریزید و حالا پودر قهوه ترک را با پودر زعفران به اندازه دلخواه‌تان مخلوط کنید. (مقدار پیشنهادی 0.25 گرم پودر زعفران به ازای 15 گرم پودر قهوه ترک هست) حالا به ازای هر نفر (5 الی 7 گرم، معادل یک قاشق غذا خوری پر طرزتهیه قهوه ترک طعم دار) در آخر ایبریک را روی کوچکترین شعله (به گونه ای که شعله فقط زیر ظرف را پوشش دهد) قرار دهید.

  جزوه را روی شعله‌ای قرار دهید که فقط زیر ظرف را پوشش دهد.

  بعد از حدود 40 الی 60 ثانیه به آرامی با چنگال شروع به همزدن قهوه کنید تا پودر کاملا در آب حل شود. اگر دوست دارید قهوه‌تان را شیرین میل کنید، در این مرحله به مقدار دلخواه شکر اضافه کنید. دقت کنید قهوه‌های چسبیده به دیواره جزوه را بردارید یا جزوه را روی حرارت بچرخانید تا حل شود.

  بعد از ظاهر شدن حباب هوا از کناره‌ قهوه، دم آوری را تمام کنید و ظرف را از روی شعله بردارید. این فرآیند به حجم در حال آماده سازی بستگی دارد و به مدت 4 الی 6 دقیقه طول می کشد.

  هشدار: از جوش آمدن قهوه حتماً خوداری نمایید، این موضوع موجب می شود تا قهوه شما طعم بسیار بد و سوخته ای را بدهد.

  .

  حواستان باشد برای سرو، فوم تشکیل شده را به نسبت مساوی در فنجان‌ها تقسیم کنید و بعد عصاره را بریزید. بلافاصله از اینکه عصاره در فنجان ریختید، قهوه تان را سرو نکنید و صبر کنید تا پودر معلق در فنجان ته نشین شود و سپس میل کنید.

  قهوه ترک با طعم دارچین

  برای یک قهوه ترک با طعم دارچین از دو روش می‌توانید استفاده کنید:

  روش اول: در این روش پودر دارچین را مثل روش زعفران در پودر حل و دم آوری کنید. (مقدار 0.25 گرم به ازای 15 گرم پودر قهوه ترک دیسترو است)

  در روش دوم می‌توانید از چوب دارچین برای عصاره گیری استفاده کنید. در صورتیکه از این روش استفاده می‌کنید تعدادی چوب دارچین را داخل لیوان بیندازید و روی آن آب جوش بریزید، بعد از 10 الی 15 دقیقه عصاره چوب دارچین شما آماده است. حالا می توانید این آب طعم‌دار را به جای آب در روش دم آوری قهوه ترک استفاده کنید.

  طرز تهیه قهوه طعم دار
  طرز تهیه قهوه ترک طعم دار

  قهوه ترک به همراه هل

  ابتدا هل را در دستگاه آسیاب، پودر کنید. حالا مثل روش‌های قبل (روش زعفران) در پودر قهوه ترک دیسترو حل کنید و مطابق بالا عصاره گیری کنید.

  برچسب‌ها:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *